Dotkni se vesmíru a pokračuj

Inscenace Národního divadla v Praze, premiéra 3. listopadu 2016 na Nové scéně. Režie Jan Frič, výprava Nikola Tempír, kostýmy Petra Vlachynská, hudba Jakub Kudláč, světelný design Martin Špetlík, dramaturgie Jan Tošovský. Hraje David Matásek, Martina Preissová, Saša Rašilov, Jana Janěková ml., Jan Bidlas, Pavlína Štorková, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Alois Švehlík, Jiří Štěpnička a další.

Inscenace DS Klika Brandýs nad Labem, premiéra 30. května 2017. Režie Jiří Kubec.

Inscenace Městského divadla Brno, premiéra 16. září 2017. Režie Hana Burešová, asistent režie Igor Ondříček, kostýmy Zuzana Štefunková-Rusínová, dramaturgie Štěpán Otčenášek, scéna Tomáš Rusín, hudba Petr Hromádka, dramaturgická spolupráce Jiří Záviš, světelný design David Kachlíř. Hraje Petr Štěpán, Alena Antalová, Svetlana Janotová, Igor Ondříček, Viktor Skála, Ivana Vaňková, Miloslav Čížek, Rastislav Gajdoš, Aleš Slanina a Jan Mazák.

Text hry tu.

Recenze Jana Císaře v Lidových novinách tu.

Recenze Vladimíra Mikulky v Nadivadle tu.

Recenze Jakuba Škorpila v Nadivadle tu.

Recenze Radmily Hrdinové na Novinkach.cz tu.

Recenze Jany Soprové na scene.cz tu.

Recenze Tomáše Šťástky v MF Dnes tu.

Recenze Ester Žantovské v Hospodářských novinách tu.

Recenze Oldřicha Lapčíka v časopise Vesmír tu.

Recenze Marty Harasimowicz na jádu tu.

Blog Petra Burmy tu.

Blog Prof. RNDr. Zdeňka Opatrného DrSc. (Neviditelný pes) tu.

Rozhovor Vladimíra Mikulky v Mozaice Českého rozhlasu tu.

Recenze Vladimíra Justa v Divadelních novinách tu.

Reklamy

About mirobludny

Vystudoval teoretickou fyziku na ČVUT v Praze, získal doktorát z teoretické ekonomie na CERGE University Karlovy. Šest let přednášel na Universitě Alberta Ludwiga ve Freiburgu, v současnosti pracuje jako zástupce ředitele oddělení ESI Ústavu Maxe Plancka pro ekonomii v Jeně. Zabývá se teorií kooperativních a evolučních her a experimentální ekonomií. Je členem Game Theory Society a zakládajícím členem divadelního souboru Nejhodnější Medvídci, s nímž je spjata jeho tvorba. Jeho hry Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou (pseudonym Samuel Königgrätz) a Harila (Helmut Kuhl) byly zfilmovány Pavlem Göblem. Pod pseudonymem Šimon Olivětín píše pro děti. Světové premiéry jeho her jsou uváděny vesměs na scéně jeho domovského divadla Nejhodnější medvídci, často v koprodukci s Divadlem Na tahu. Za svého dvorního režiséra považuje Andreje Kroba, mimo něj ovšem jeho hry režírovali např. Hana Burešová, Radek Beran, Zdeněk Bartoš, Martin Františák, Michaela Homolová, Jakub Krofta, Petr Štindl, Marek Zákostelecký a další. Jeho hry byly přeloženy do angličtiny, němčiny, polštiny, ruštiny, běloruštiny, litevštiny a francouzštiny. Bludný žije střídavě v Durynsku a ve Vysočanech. Českého uměleckého života se účastní jen o víkendech. Zobrazit všechny příspěvky, jejichž autorem je mirobludny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: