Úvod do práce s počítačem – Rekvalifikační kurz Úřadu práce MČ Praha 9

Rozhlasová hra, premiéra 7 února 2017. Režie Johana Švarcová, dramaturgie Renata Venclová, zvuková realizace Martin Ožvold a Dominik Budil, hraje Petr Vaněk jako Jaromír Stromšík, dále Jenovéfa Boková, Ester Geislerová, Tomáš Procházka, Petr Prokop a Robert Smolík jako frekventanti kursu.

Text rozhlasové hry tu.

Rozhovor na webu ČRo Vltava tu.

Divadelní inscenace Ing. Jaromíra Stromšíka se vším všudy, premiéra 8. října 2017 v karlínských kasárnách v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. Režie Johana Švarcová, dramaturgie Marta Ljubková, zvuk Martin Ožvold, video Jonáš Svatoš, produkce Ondřej Polák. Hraje Petr Vaněk.

Text přednášky Ing. Stromšíka tu.

Recenze Vladimíra Mikulky na Nadivadle tu.

Prezentace (naprosto zásadní pro jakoukoliv verzi).

Reklamy

About mirobludny

Vystudoval teoretickou fyziku na ČVUT v Praze, získal doktorát z teoretické ekonomie na CERGE University Karlovy. Šest let přednášel na Universitě Alberta Ludwiga ve Freiburgu, v současnosti pracuje jako zástupce ředitele oddělení ESI Ústavu Maxe Plancka pro ekonomii v Jeně. Zabývá se teorií kooperativních a evolučních her a experimentální ekonomií. Je členem Game Theory Society a zakládajícím členem divadelního souboru Nejhodnější Medvídci, s nímž je spjata jeho tvorba. Jeho hry Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou (pseudonym Samuel Königgrätz) a Harila (Helmut Kuhl) byly zfilmovány Pavlem Göblem. Pod pseudonymem Šimon Olivětín píše pro děti. Světové premiéry jeho her jsou uváděny vesměs na scéně jeho domovského divadla Nejhodnější medvídci, často v koprodukci s Divadlem Na tahu. Za svého dvorního režiséra považuje Andreje Kroba, mimo něj ovšem jeho hry režírovali např. Hana Burešová, Radek Beran, Zdeněk Bartoš, Martin Františák, Michaela Homolová, Jakub Krofta, Petr Štindl, Marek Zákostelecký a další. Jeho hry byly přeloženy do angličtiny, němčiny, polštiny, ruštiny, běloruštiny, litevštiny a francouzštiny. Bludný žije střídavě v Durynsku a ve Vysočanech. Českého uměleckého života se účastní jen o víkendech. Zobrazit všechny příspěvky, jejichž autorem je mirobludny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: